poniedziałek, 20 sierpnia 2012

JESSE BOYKINS III - Perfect SoulZgodzicie się chyba ze mną, że "Perfect Blues" autorstwa Jesse'go Boykinsa III to jedno z najładniejszych i najbardziej zjawiskowych nagrań tego lata (gdyby anioły zainteresowałyby się muzyką soul to być może na ścianach wieszałyby plakaty Amerykanina).


 Jesse ów utwór napisał i cudownie w nim zaśpiewał, nagranie wyprodukował Gora Sou, na klawiszach zagrał Dorian Concept, w chórkach wystąpiła pani Andrea Balency a całość stworzona została podczas ubiegłorocznej Red Bull Music Academy w Madrycie (wszyscy wyżej wymienieni są absolwentami RBMA).

Choć nasz Jesse debiutantem wcale nie jest (ma na koncie kilka Ep-ek oraz znakomity album "The Beauty Created"), jednak dopiero teraz zaczyna robić się o nim naprawdę głośno. Teraz czyli już po RBMA oraz już po podpisaniu kontraktu ze słynną brytyjską firmą Ninja Tune.

"Perfect Blues" to drugi singiel Amerykanina w barwach Ninja Tune a także niezwykle obiecująca zapowiedź jego nowej płyty pt "Zulu Guru" stworzonej z pomocą producenta i wokalisty o pseudonimie MeLo-X.

Singiel trafi do sklepów 24 września natomiast premierę albumu wyznaczono na 5 listopada (w USA materiał ukaże się tydzień wcześniej).

 Z przykrością wyznaję, iż nie dotarłem na letni występ Amerykanina w warszawskim Cudzie Nad Wisłą (m.in. prowadziłem swój Basstion prosto z festiwalu Audioriver m.in transmitując występ Carla Craiga) ale owo zaniechanie nadrabiam błyskawicznie rosnącą ilością odtworzeń "Perfect Blues" (singiel juz posiadam) oraz nerwowym wypatrywaniem promocyjnej wersji płyty "Zulu Guru".
 
I by Was w owe nerwy nie wpędzać podrzucam kilka przydatnych linków. Tym sympatyczniejszych bo z opcją darmowego download'u.

http://ninjatune.net/zuluguru/ - (do pobrania utwór "Black Orpheus")

"The Beauty Created Remixed"  (zgodnie z tytułem remiksy nagrań z debiutanckiej płyty artysty)
 
Covery i refixy popełnione przez Amerykanina.

 plus warto zajrzeć tu:
http://theloveapp.tumblr.com/ 


Jako bonus i już na finał proponuję utwór z gościnnym udziałem Jess'ego popełniony na potrzeby autorskiej EP-ki niejakiego Zodiaca, czyli producenta popularnego projektu The Weeknd. 24 wrzesnia, czyli tego samego dnia co nowy singiel Boykinsa, materiał Zodiaca opublikuje wytwórnia Vase (jej współzałozycielem jest popularny w nowo-basowych kręgach Kanadyjczyk Jacques Greene).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz