piątek, 21 grudnia 2012

KIRO ROX & FIESTA - mix + interview

Oto mój mejlowy wywiad ze szczecińskim duetem Kiro Rox & Fiesta związanym z ciekawą, polską wytwórnią Sequel One Records. To jej nakładem w roku 2012 panowie wydali bardzo dobrą EP-kę pt. "Back To Step" a kilka tygodni temu na potrzeby mojej czwórkowej audycji o nazwie "Basstion" przygotowali miły miks (dostępny niżej do pobrania).


Kiedy i jak zaczęła się Wasza współpraca?
Fiesta: Nasza znajomość zaczęła się jakieś 5 lat temu, jeszcze przed wymienieniem się swoimi muzycznymi fascynacjami. Poznaliśmy się zanim sprowadziłem się na stałe do Szczecina. Nasz wspólny kolega pokazał mi dubowe produkcje Kira. Następne nasze spotkanie spędziliśmy na rozmowie o gatunku, który oboje bardzo lubimy - o muzyce drum & bass. Okazało się, że mamy podobny gust i pomysły. Dziś wspólnie działamy w grupie Bass & Culture , w ramach której postanowiliśmy połączyć siły na płaszczyźnie producent - DJ, wspólnie namieszać i wnieść trochę świeżości na scenie klubowej (śmiech).

Tworzycie wyłącznie razem czy produkujecie również na własny rachunek?
KiroRox: Nasza kooperacja ma celu promowanie basowej muzyki klubowej i ten projekt zorientowany jest na wspólne granie w konwencji live act. Tak naprawdę to jest mój jedyny projekt o tanecznym zacięciu. Sam tworzę bardziej deepową muzykę w klimatach future garage. W takim stylu powstaje większość moich produkcji.
Fiesta: Od 8 lat działam jako DJ / turntablista, pseudonim Fiesta jest moim alter ego w świecie basu. Tworzymy indywidualnie a podczas wspólnych spotkań wymieniamy sie pomysłami i planujemy nasze działania.

Jak określilibyście swoje brzmienie?
Kiro Rox: Trudno powiedzieć...Wyznacznikiem naszego stylu jest na pewno połamany garage'owy beat i sub bass oraz niebanalne brzmienie synthów. Lubimy oldshoolowy 2-step i jego groove ale w naszych produkcjach jest również dużo miejsca na świeże patenty. "Back to Step EP" było ukłonem w stronę starszej muzyki ale jednocześnie próbą zaproponowania jej w  bardziej futurystyczny sposób. Idziemy ku przyszłości i sami nie wiemy dokąd nas to zaprowadzi. Wypadkowa naszych inspiracji przełoży się na gotowy efekt.
Fiesta: Zbyt wiele gatunków nas inspiruje, by dać zamknąć się w jednej szufladce. No chyba, że będzie na niej napisane GODS of RAVE :)

Wasi ulubieni producenci?
KiroRox: Jest ich ponad dwudziestu i połowy nie pamiętam. Ale zawsze kopią mi tyłek Falty DL i Kuedo
Fiesta: Lubię w czasie setów lubię zrobić piekło na parkiecie, wówczas sięgam po takich producentów jak Boddika, Mensah czy ostatnio Bad Mojo i Happa.

Wasze ulubione nagrania roku 2012...
KiroRox:
Clubroot - Restraint
LV & Okmalumkoolkat - Spitting Cobra
Above & Beyond & Zoë Johnston - Love Is Not Enough (Synkro Remix)

Fiesta:
Manikan - For All Y'all
Khan & Neek - Percy
Okmalumkoolkat - Papap!Papap!

Nad czym obecnie pracujecie? Czego możemy od Was oczekiwać w roku 2013?
KiroRox: Na wiosnę jako duet planujemy wydac nową EP-ke pt. "Coca Rock". Materiał jest w końcowym etapie miksu. Dodatkowo pracuję nad solowym albumem - z dużym udziałem wokalistki Malinova.
Fiesta: Są już pomysły na trzecią EP-kę. Po nowym roku zaczniemy intensywnie nad nią pracować..W najbliższym czasie nagramy też dwa mixy. Pierwszy szykujemy na potrzeby naszego labelu Sequel One Records, drugi pojawi się w lutym na łamach jednego z wiodących portali poświęconych muzyce elektronicznej. Cały czas aktywnie uczestniczymy przy organizacji imprez pod szyldem Bass & Culture. W przyszłym roku planujemy ruszyć z działaniami scenicznymi w całej Polsce. Otrzymujemy propozycje zagrania na ciekawych eventach, więc na pewno będzie nas można usłyszeć w dobrych klubach. Info wkrótce.

Opowiedzcie o Waszym miksie....
Fiesta: Miks jest dwuczęściowy, każdy z nas odpowiada tutaj za swoją połowę (pierwsza połowa to Kiro Rox, druga Fiesta - przyp. Harper). Oprócz nowych produkcji wykorzystaliśmy również starsze nagrania z lat 90. Chcielismy by była to muzyczna podróż - od lekkich słonecznych brzmień po piekielny mrok na końcu. Dla pikanterii dorzuciłem kilka drobnych operacji turntablistycznych oraz skit dla wszystkich fanów fajek wodnych.

KIRO ROX & FIESTA - BASSTION Mix

---->> DOWNLOAD

1.Ben Sun - You should know better
2.Kiro Rox & Fiesta - Toka Bristol
3.Rhytm on the Loose - Break of Dawn
4.Kiro Rox & Fiesta - Toka Bristol (part2)
5.Nu Birth - Any Time
6.Fully Loaded Project - Roll with it
7.Mak - Work on you
8.Kiro Rox & Fiesta - Full head
9.French Fries - Space & Smoke (Justin Martin remix)
10.Kuedo - Vectoral
11.Scuba - Cognitive dissonance
12.Om Unit - Ulysses
13.Subreachers - City Drive (Distal remix)
14.Machinedrum - Whatnot
15.Liar - Benzolovers

https://soundcloud.com/kirokw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz