środa, 29 stycznia 2014

Killer tune! THE BUSY TWIST - Labadi Warrior

(Ollie Williams, Gabriel Benn aka Tuesday Born)

Brytyjski producent i muzyk Gabriel Benn to niezwykle zdolny gość. Przyznam, że jestem wielkim fanem jego nagrań tworzonych pod szyldem Tuesday Born (sprawdźcie jego cudowną ubiegłoroczną EP-kę pod tytułem "Singing in the Dark", link niżej), i z niecierpliwością wypatruję jego pierwszej autorskiej płyty. Data wydania albumu nie została jeszcze wyznaczona (pewnie stanie się to w tym roku), wiadomo za to, że materiał opublikuje londyńska firma Audio Doughnuts, a ja pewien jestem, iż będzie to duże muzyczne wydarzenie.

O ile solowe dokonania Benna, to bardziej delikatna i rozmarzona materia dźwiękowa, tak jego produkcje tworzone w ramach duetu The Busy Twist (wraz z Olliem Williamsem), to już muzyka o zdecydowanie klubowym, afro-zbasowanym charakterze. Porywająca fuzja nowych londyńskich brzmień, oraz rytmów i dźwięków zasłyszanych, wchłoniętych i zarejestrowanych podczas licznych wypraw np. do afrykańskiej Ghany.

24 lutego w wersji cyfrowej, natomiast w marcu w formacie winylowym, ukazuje sie nowa, świetna EP-ka The Busy Twist pt. "Labadi Warrior". Materiał zawierać będzie 3 nagrania ("Labadi Warrior", "Ski Chena" oraz "Labadi Whistle"), opublikuje go oficyna The People's Ear założona przez członków zespołu, a tak prezentuje się absolutnie zabójczy utwór tytułowy:


Przydatne linki:
www.facebook.com/thebusytwist
http://tuesdayborn.tumblr.com
https://www.facebook.com/TuesdayBornMusic
Tuesday Dark - Singing In The Dark EP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz